Preventív szemléletű edzéstartás személyi edzőknek

\"\"

Az elmúlt évtizedek lassú életmódbeli átalakulása miatt (szinte az egész napunkat valamilyen digitális eszköz előtt görnyedve töltjük) alig akad mozgásszervileg egészséges ember. Az egyéni edzéseken vagy csoportos órákon egy átlagos vendég sokszor nem képes egy alapgyakorlat kivitelezésére sem helyesen, mert nincs meg a megfelelő mozgástartománya, aktív izomereje hozzá. Az egyéni edzéseken ezért egyre nagyobb szükség van egy a kondícionális állapotfelméréseken túlmutató, átfogóbb ízületi, gerinc, illetve mozgásminta felmérésre is. Személyi edzőként kiemelt jelentőségű, hogy felismerd, és a kompetenciahatáraidon belül tudd korrigálni, a leggyakrabban előforduló diszfunkciókat, még mielőtt azok komolyabb panaszokat okoznának.

Amennyiben figyelmen kívül hagyod az erre utaló jeleket, előbb utóbb fájdalmak, vagy rosszabb esetben sérülés lehet az egyébként célorientált edzés következménye.

Szeretnéd, hogy vendégeid hosszú távon örömmel, – és az izomlázat kivéve – panaszmentesen járjanak hozzád éveken át?

Ehhez nyújt neked segítséget a gyakorlatorientált Preventív szemléletű edzéstartás személyi edzőknek tréning.

Mire számíthatsz a tréningen:

– új nézőpontokra az edzéstartással kapcsolatban
– támogató szakmai közösségre
– tapasztalatok megosztására
– válaszokat  szakmai kérdéseidre
– azonnal bevethető gyakorlati tudásra

A tréning vezetője: Szilágyi Mónika, testnevelő, személyi edző, preventív gerinctréner,  sportrehabilitációs tréner, NMPT instruktor.

A tréninget egyrészt személyes tapasztalataim, másrészt a praxisomban  bevált leghatékonyabb korrekciós módszerek alapján állítottam össze.

Időpont: Tervezés alatt

 

JELENTKEZEM!

Személyi edzőként itt a helyed, ha az egyéni edzéseidben idáig csak kondícionális állapot felmérést végeztél. Ha  felismered az asszimetriákat, de nem vagy biztos benne,  melyek azok a célirányos gyakorlatok, melyeket ilyenkor be kell építeni az edzéstervbe. Ha a preventív szemlélettel tudatosan szeretnél hozzájárulni ahhoz, hogy a vendégeid számára a mozgás hosszú távon nyújtson örömet és tényleg szolgálja az egészségüket. Ha vallod, hogy a minőségi mozgás az egyik legjobb gyógyszer a civilizációs ártalmakra és a mozgásszervi problémákra. Ha az egyéni edzéscélok elérése mellett tudatosan szeretnél odafigyelni a vendégeid sérüléseinek elkerülésére és az egészségük megőrzésére.

A 2. nap végére képes leszel:

– a vendég testtartásából, mozgásmintájából felismerni a leggyakoribb asszimetriákat
– alapvető funkcionális teszteléseket végrehajtani és kiértékelni
– preventív és /vagy korrekciós gyakorlatokkal kiegészített egyéni edzéstervet összeállítani
– a gerinc és az ízületek védelme céljából  gyakorlatokat integrálni az edzésbe
– vendégeidet a kompetenciahatáraidon belül edukálni az egészséges életmóddal, táplálkozással kapcsolatban

Mindezek mellékhatásaként saját tested is még jobban megsimered, bővül a gyakolattárad. A preventív szemléletű edzésekkel hosszú távon megtarthatod a vendégeidet, akik örömmel járnak majd hozzád.

Célom, hogy a tréning végére magabiztosan kezeld azokat a leggyakoribb eseteket, amikor a vendégnek 

– gyakran becsípődik a dereka, derékfájós
– ülő munkát, vagy egyoldalú sporttevékenységet végez
– időnként fáj a feje, nyaka, válla
– korábban boka vagy térdműtéten esett át
– fáj a térde guggolás közben
– bokasüllyedése van

Tematika:

– A preventív edzéstartás szempontjai.
– A testtartáselemzés jelentősége. Melyek a legfontosabb ellenőrzési pontok, asszimetriák, amiket megfigyelsz a vendégeden
– Alsó végtag vizsgálata, lábfej, boka, térd rendellenes állása, alul és túlműködő izmok, ennek következményei, lehetséges sérülések. Az alsó végtag leggyakoribb diszfunkcióinak megelőzése
– Medence és lumbális gerinc rendellenességei,  prevenciós lehetőségek. Mire figyelj az edzéstartás közben
– Felső végtag, vállöv, nyaki gerinc inspekciója leggyakoribb diszfunkciók, asszimetriák prevenciója
– Porckorongsérv kialakulásának prevenciója, javasolt és kerülendő gyakorlatok
– Vendégedukáció
– Legfontosabb funkcionális tesztek
– Anamnézis, testtartás és mozgáselemzés gyakorlatban párban,   prevenciós és rehabilitációs gyakorlatjavaslatok a felismert diszfunkciókra, adott panaszra, preventív szemléletű edzésterv összeállítása

 Jelentkezem a tréningre

 

Vélemények:

\"\"
Magyari Emese

“2016 áprilisában volt egy lovas balesetem. Keresztcsonttörés és fenékizom szakadás után októberig otthoni “rehab”. Októbertől kezdtem el járni Mónihoz. Elsősorban rehabilitáció, gerinctorna volt a cél. Azóta hetente kétszer megyek hozzá személyi edzésre. Rengeteget javult a baleset utáni állapotom. Nagyon szeretem az órákat, minden alkalommal elrepül az az egy óra, amit edzéssel töltunk. Már az első perctől kezdve érzem, hogy a legjobb kezekben vagyok. Minden apró mozdulatra odafigyel Móni. Mindenkinek csak ajánlani tudom őt. Fantasztikus edző. Pontosan jól tudja, mikor lehet kemény edzést tartania, és mikor jobb, ha a rehabilitáció kap nagyobb hangsúlyt.”

 

\"\"
Mészáros Anita

“Térdsérüléssel jelentkeztem a Mónihoz pár hónappal ezelőtt személyi edzésre. Számomra a célzott erősítés volt a legfontosabb. A baleset után úgy éreztem unatkozom a csoportos órás edzéseken. A gyógytorna túl kevés volt ahhoz, hogy karban tartsam a testemet, a mai divatos órák pedig a “beteg” térdem teljesítő képességét haladták meg. Móni személyi edzései változatosak és folyamatos kihívást jelentenek . Ösztönöz, dicsér és rendíthetetlenül nevel a tudatos és helyes testtartásra. Köszönöm a munkáját, hálás vagyok a segítségéért, a gyógyulásomért és a 3kg fogyásért :-)”

 

 

 

\"\"
Andó Csilla

“Részleges bokaszalag-szakadás után kerestem meg Mónit, akitől rögtön – még a pihentetési fázisban – kaptam egy feladatsort a sérült és az ép lábra vonatkozóan is. Miután lekerült az ortézis a lábamról következett a fokozatos terhelés. Azzal a konkrét céllal fordultam Mónihoz, hogy szeretném a gyógyulást felgyorsítani, mihamarabb a mozgás, a torna, a jóga világába visszatérni. Személyes találkozók alkalmával, fokozatosan, terhelhetőségemnek megfelelően egyénre szabva kaptam meg a feladatokat, használva a különböző eszközöket (henger, gumiszalag, BOSU, stb)  Már az első alkalom után tudtam, hogy jól döntöttem, igyekeztem otthon is végezni néhány gyakorlatot, később néhány könnyebb órát is elkezdtem látogatni. Most, három hónappal a baleset után, úgy érzem teljesen meggyógyult a lábam . Nagy-nagy köszönet  a profi munkáért, hozzáállásért, segítségért!”

 

Lefoglalom a helyem a tréningre

 

Ha még nem tudod eldönteni, hogy való-e neked a tréning és vannak kérdéseid, keress meg bátran valamelyik elérhetőségemen.

Szilágyi Mónika
czmonic@gmail.com,
06 70 320 9105,
https://www.facebook.com/sportrehabilitaciosedzo/

Scroll to Top